WAD2016_Condoms1_RU.png

Всесвітній день боротьби зі СНІДом  –
1 грудня 2016 року

Тема: «Я – за! Профілактика ВІЛ»

Кампанія боротьби зі СНІДом 2016 року сфокусована на різних аспектах профілактики ВІЛ-інфекції та певних групах населення, зокрема дівчатках-підлітках, молодих жінках, ключових групах населення підвищеного ризику інфікування ВІЛ та людях, які живуть з ВІЛ (ЛЖВ).
Опитування серед загального населення України у 2015 році показало низький рівень знань та особистої відповідальності людей за власне здоров’я: 67% молодих респондентів у віці від 15 до 24 років не проходили тест на ВІЛ, 38% - не користуються презервативами тому що довіряють сексуальному партнеру, 28% - вважають, що інфікуватись ВІЛ можна через укус комара.
Столиця України увійшла до переліку 27 мегаполісів світу, найбільш уражених епідемією ВІЛ/СНІДу, посідає четверте місце серед інших регіонів України за рівнем поширеності ВІЛ-інфекції. Медичним наглядом охоплено лише третину від оціночної чисельності ЛЖВ, зараження ВІЛ-інфекцією у 70% випадків відбувається статевим шляхом. Тому Київ приєднався до глобальної ініціативи по боротьбі з ВІЛ Fast-Track Cities для досягнення до 2021 року цілей Об’єднаної програми ООН з ВІЛ/СНІД в Україні (ЮНЕЙДС) 90 90 90. Це означає, що 90% ВІЛ-інфікованих знають про свій статус, 90% хворих отримують антиретровірусну терапію, 90% з тих, хто отримує лікування, мають пригнічене вірусне навантаження. Мер міста Києва підписав відповідну Паризьку декларацію, яка вимагає приділити особливу увагу найбільш уразливим соціальним групам населення, мобілізувати ресурси, інтегрувати заходи протидії епідемії в сектор охорони здоров’я та забезпечити безперервний каскад послуг. У вересні 2016 року у м. Києві розпочато інформаційну кампанію з профілактики ВІЛ «Вірю – Не вірю», яка покликана дати  обґрунтовані знання в сфері ВІЛ-інфікування, мотивувати людей до тестування на ВІЛ, відповідальної поведінки та користування презервативами. Перевірити власні ризики можливо на ресурсі viryuneviryu.com.
В Києві пройти тестування на ВІЛ, тобто визначити в крові наявність антитіл до ВІЛ, а також отримати консультацію з питань профілактики інфекції можна в кабінетах довіри Київського міського центру профілактики та боротьби зі СНІДом за адресами: вулиця Відпочинку, 11 (тел. 409-20-80); вул. Бориспільська, 30а, бульвар Висоцького, 8 (тел. 361-02-93); вул. Голосіївська, 59а (тел. 257-41-80).

            Головний лікар                                                          О. Стойка

Когут, 468-06-47

 

ГОЛОВНА

На початок