дщпщВсесвітній тиждень підтримки
грудного вигодовування – 
  1-7 серпня 2017 року

Тема тижня: «Підтримувати грудне вигодовування разом»

6  серпня 2017 рокуз 10.00 до 20.00 в парку ім. Т.Г.Шевченка
відбудеться VІІ щорічна акція-свято підтримки грудного вигодовування,
організована
 «Національним рухом у підтримку  грудного вигодовування «Молочні  ріки України» у співпраці з  Дитячим фондом ЮНІСЕФ

та Київським міським моніторинговим центром
підтримки грудного вигодовування

Всесвітня організація охорони здоров’я приєднується до Всесвітнього альянсу на підтримку грудного вигодовування (WABA), Дитячого фонду ЮНІСЕФ та багатьом іншим партнерам у проведенні 1-7 серпня 2017 року Всесвітнього тижня підтримки грудного вигодовування. В цьому році участь в кампанії візьмуть 170 країн світу. WABA має консультативний статус при ЮНІСЕФ з особливим консультативним статусом при економічній та соціальній Раді ООН (ЕКОСОР).
За глобальними оцінками, якби всі діти у віці від 0 до 23 місяців отримували оптимальну кількість грудного молока, можна було б щорічно врятувати більше 800 тисяч дітей у віці до 5 років.
Годування дітей грудного і раннього віку є одним з найважливіших спрямувань в галузі виживання дітей, сприяє їх найкращому життєвому старту, здоровому росту і розвитку, зниженню видатків на охорону здоров’я, дає економічні переваги як для окремих сімей, так і на національному рівні. Перші два роки життя особливо важливі, тому що оптимальне харчування протягом цього періоду сприяє зменшенню захворюваності і смертності, зниженню ризику хронічних захворювань і загальному кращому розвитку.
Виключно грудне вигодовування протягом шести місяців дає багато переваг для дітей грудного віку та їх матерів. Головними з них є захист від шлунково-кишкових інфекцій. Раннє прикладання до грудей забезпечує захист новонародженого від інфекцій та знижує смертність новонароджених від діареї. Грудне молоко є важливим джерелом поживних речовин для дітей у віці 6-23 місяці. Воно забезпечує половину і більше енергетичних потреб дитини у віці 6-12 місяців і одну третину – у віці 12-24 місяці. Діти і підлітки, які знаходились у грудному віці на грудному вигодовуванні, з меншою вірогідністю страждають від ожиріння, демонструють більш високі результати тестів на інтелектуальний розвиток, а у дорослому житті мають більш високі прибутки.
Грудне вигодовування сприяє зміцненню здоров’я і благополуччя матерів, знижує ризик розвитку раку яєчників і молочної залози, а також дозволяє робити розриви між вагітностями. Виключно грудне вигодовування дітей до шести місяців справляє гормональний вплив, який обумовлює відсутність менструацій. Це природний  метод запобігання вагітності, відомий як метод лактаційної аменореї.
У 1992 році ВООЗ та ЮНІСЕФ повідомили про Ініціативу створення в лікарнях умов, сприятливих  для грудного вигодовування. Ініціативу підтримано в Україні і з 2001 року розпочата сертифікація родопомічних закладів відповідно до статусу «Лікарня, доброзичлива до дитини», а з 2007 року – і дитячих закладів охорони здоров’я. На сьогодні в місті Києві створено широку мережу «Лікарень, доброзичливих до дитини».
Для годування дітей, згідно Ініціативи, рекомендується виключно грудне вигодовування протягом перших шести місяців життя, при належному, починаючи з 6 місяців, поживному та безпечному  пригодовуванні, з подальшим грудним вигодовуванням до досягнення дитиною віку двох років. Для підтримки виключно грудного вигодовування протягом шести місяців ВООЗ та ЮНІСЕФ рекомендують:
- одразу після пологів забезпечити контакт «шкіра до шкіри» між матір’ю та дитиною;
- проводити перше грудне годування протягом першої години життя;
- забезпечити спільне перебування в одній палаті, яке б дозволило матерям і грудним немовлятам знаходитись разом 24 години на добу;
- проводити виключно грудне годування протягом перших шести місяців, тобто не давати дитині нічого крім грудного молока, - ніякої іншої їжі, рідини, навіть води;
- проводити грудне годування за потребою, тобто так часто, як хоче дитина, і вдень, і вночі; такий режим попереджує розвиток застою (лактостазу) з подальшим розвитком запалення тканин молочної залози (маститу);
- не використовувати пляшечок, сосок та пустушок.
Проте, багато матерів вважають, що їх організм не продукує доволі молока і тому дають дітям воду, молочні суміші та тверду їжу до досягнення ними віку 6 місяців, що призводить до розвитку алергічних реакцій і захворювань, пов’язаних з харчуванням.
За даними дослідження ЮНІСЕФ щодо інформованості в галузі здоров’я матері та дитини, проведеного у 2012 році,  в Україні до досягнення віку 6 місяців більшість дітей не отримують ексклюзивного грудного вигодовування, майже половина дітей отримують пригодовування і 78% - воду.
Стає зрозумілим, що в країні є необхідність покращення доступу вагітних, породіль, сімей з дітьми до інформації з питань грудного вигодовування і взагалі харчування дітей.
Київський міський моніторинговий центр підтримки грудного вигодовування створений у 2008 році з метою покращення стану здоров’я дітей і впровадження заходів з підтримки грудного вигодовування в пологових та дитячих закладах охорони здоров’я м. Києва. Центр працює за адресою: вул. Тростянецька, 8д (тел. 044-560-71-97), проводить навчання вагітних та породіль принципам успішного грудного вигодовування, здійснює консультування та психологічну підтримку сімей, просвітню роботу серед населення, тренінги та навчальні семінари для медичних працівників з Програми підтримки лактації та грудного вигодовування, проводить процедуру сертифікації закладів охорони здоров’я на відповідність статусу «Лікарня, доброзичлива до дитини», співпрацює з громадськими організаціями відповідного спрямування.
Консультування вагітних, породіль та сімей з маленькими дітьми здійснює громадська організація «Національний рух у підтримку  грудного вигодовування «Молочні ріки України», на базі якого діє телефонна гаряча лінія з питань грудного вигодовування: МТС(095)013-36-13, Київстар (097)412-11-17 з 9:00 до 18:00.
У ході Всесвітнього тижня грудного вигодовування ВООЗ закликає всіх зробити свій внесок для підтримки матерів, які годують груддю.

Прес-реліз узгоджений з фахівцями Київського міського моніторингового центру підтримки грудного вигодовування та головним позаштатним спеціалістом Департаменту охорони здоров’я з неонатології Тишкевич В.М.

 

 

 

О. Стойка, Когут,
468-06-47

 

ГОЛОВНА

На початок