Організація літнього оздоровлення та відпочинку дітей
міста Києва у 2018 році

 

На виконання наказу Департаменту охорони здоров’я від 06 червня 2018 року №545 «Про організацію літнього оздоровлення та відпочинку дітей міста Києва у 2018 році» в закладах охорони здоров’я буде організовано обстеження дітей з оформленням необхідної медичної документації № 079/о «Медична довідка на дитину, яка від’їжджає в дитячий заклад оздоровлення та відпочинку».
В день виїзду до дитячих закладів оздоровлення та відпочинку проводитиметься обстеження дітей на коросту та педикульоз. Несприятлива епідемічна ситуація з педикульозу в місті Києві, як і раніше, потребує систематичного виявлення завошивлених серед усіх соціальних груп населення, особливо серед дітей організованих колективів та в дитячих оздоровчих таборах. За даними ДУ «Київський міський лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України», у 2017 році в місті Києві зареєстровано 885 випадків педикульозу, що становить 30,2 на 100 тис. населення. Діти серед уражених становили 60,5%, майже всі виявлені в організованих колективах. Розрізняють воші головні, платяні, лобкові. Найбільшу частку серед виявлених випадків педикульозу (94,9%) становив головний педикульоз, серед виявлених дітей ураженість на нього становила 100%. Головними вошами можна заразитися через головний убір, гребінець, постільну чи натільну білизну, а також у басейні (воші плавають). Волосся може злипатися, утворюється неприємний запах, виникає свербіж, розчухи, вторинна інфекція. Розпізнати педикульоз можна за скаргами, а також знайшовши живу вошу, хоча помітити її складно: вона дуже рухлива, а розмір не перевищує 2мм. Легше знайти яйця вошей – гниди. На відміну від лупи, гниди тримаються за корені волосся міцно за допомогою клейкого секрету, який виділяє самка воші.
Запобігання педикульозу – це щотижневе миття голови та тіла гарячою водою з милом. Це щотижнева заміна постільної білизни; регулярна заміна натільної та її прання, кип’ятіння постільної білизни з наступним прасуванням гарячою праскою. Це повна заборона користування чужою білизною, постільними речами, одягом, гребінцями, постійний контроль за станом голови, чистотою білизни та одягу дітей та підлітків. В організованих колективах необхідно часто проводити профілактичні огляди.
Якщо вошивість розповсюджена в оточенні хворого необхідно обробляти спеціальними препаратами всі текстильні вироби, якими користувалась заражена людина – подушки, матраси, головні убори, одяг, гребінці. Білизну, одяг кип’ятять у 2% розчині кальцинованої соди протягом 15 хвилин, прасують з обох сторін, звертаючи особливу увагу на шви, складки, пояси. Лікування безпроблемне за допомогою високоефективних лікарських засобів.
Прищеплення дітям гігієнічних навичок в сім’ї убезпечить від заражень небезпечними хворобами, педикульозом, гельмінтозами, лептоспірозом, кишковими інфекціями.

ГОЛОВНА

На початок