grudne-2018

Всесвітній тиждень підтримки грудного вигодовування – 1-7 серпня 2018 року

Тема тижня: «Грудне вигодовування – життєвий шлях»

05 серпня 2018 року з 11.00 до 19.00 в парку ім. Т.Г.Шевченка відбудеться VІІІ щорічна акція-свято підтримки грудного вигодовування, організована «Національним рухом у підтримку грудного вигодовування «Молочні ріки України» у співпраці з Дитячим фондом ЮНІСЕФ та Київським міським моніторинговим центром підтримки грудного вигодовування

Всесвітня організація охорони здоров’я приєднується до Всесвітнього альянсу на підтримку грудного вигодовування (WABA), Дитячого фонду ЮНІСЕФ та багатьом іншим партнерам у проведенні 1-7 серпня 2018 року Всесвітнього тижня підтримки грудного вигодовування.
У квітні 2018 року ВООЗ та ЮНІСЕФ випустили нове Керівництво зі сприяння практиці грудного вигодовування в медичних закладах, які надають послуги матерям та новонародженим. У світі, наповненому нерівністю, кризами та бідністю ініціатива по створенню в лікарнях сприятливих умов для грудного вигодовування забезпечує дітей протягом усього життя та матерів основою для здоров’я.
Годування дітей грудного і раннього віку є одним з найважливіших спрямувань в галузі виживання дітей, сприяє їх найкращому життєвому старту, здоровому росту і розвитку, зниженню видатків на охорону здоров’я, дає економічні переваги як для окремих сімей, так і на національному рівні. Перші два роки життя особливо важливі, тому що оптимальне харчування протягом цього періоду сприяє зменшенню захворюваності і смертності, зниженню ризику хронічних захворювань і загальному кращому розвитку.
Виключно грудне вигодовування протягом шести місяців дає багато переваг для дітей грудного віку та їх матерів. Головними з них є захист від шлунково-кишкових інфекцій. Раннє прикладання до грудей забезпечує захист новонародженого від інфекцій та знижує смертність новонароджених від діареї. Грудне молоко є важливим джерелом поживних речовин для дітей у віці 6-23 місяці. Воно забезпечує половину і більше енергетичних потреб дитини у віці 6-12 місяців і одну третину – у віці 12-24 місяці. Діти і підлітки, які знаходились на грудному вигодовуванні у грудному віці, з меншою вірогідністю страждають від ожиріння, демонструють більш високі результати тестів на інтелектуальний розвиток, а у дорослому житті мають більш високі прибутки.
Грудне вигодовування сприяє зміцненню здоров’я і благополуччя матерів, знижує ризик розвитку раку яєчників і молочної залози, а також дозволяє робити розриви між вагітностями. Виключно грудне вигодовування дітей до шести місяців справляє гормональний вплив, який обумовлює відсутність менструацій. Це природний метод запобігання вагітності, відомий як метод лактаційної аменореї.
У 1992 році ВООЗ та ЮНІСЕФ повідомили про Ініціативу створення в лікарнях умов, сприятливих для грудного вигодовування. Ініціативу підтримано в Україні і з 2001 року розпочата сертифікація родопомічних закладів відповідно до статусу «Лікарня, доброзичлива до дитини», а з 2007 року – і дитячих закладів охорони здоров’я. На сьогодні в місті Києві створено широку мережу «Лікарень, доброзичливих до дитини».
Для годування дітей, згідно Ініціативи, рекомендується виключно грудне вигодовування протягом перших шести місяців життя, при належному, починаючи з 6 місяців, поживному та безпечному пригодовуванні, з подальшим грудним вигодовуванням до досягнення дитиною віку двох років. Для підтримки виключно грудного вигодовування протягом шести місяців ВООЗ та ЮНІСЕФ рекомендують:
- одразу після пологів забезпечити контакт «шкіра до шкіри» між матір’ю та дитиною;
- проводити перше грудне годування протягом першої години життя;
- забезпечити спільне перебування в одній палаті, яке б дозволило матерям і грудним немовлятам знаходитись разом 24 години на добу;
- проводити виключно грудне годування протягом перших шести місяців, тобто не давати дитині нічого крім грудного молока, - ніякої іншої їжі, рідини, навіть води;
- проводити грудне годування за потребою, тобто так часто, як хоче дитина, і вдень, і вночі; такий режим попереджує розвиток застою (лактостазу) з подальшим розвитком запалення тканин молочної залози (маститу);
- не використовувати пляшечок, сосок та пустушок.
Консультування вагітних, породіль та сімей з маленькими дітьми здійснюють Київський міський моніторинговий центр підтримки грудного вигодовування на базі КНП «Консультативно-діагностичний центр дитячий» Дарницького району міста Києва (вул. Тростянецька 8-д) та громадська організація «Національний рух у підтримку грудного вигодовування «Молочні ріки України», на базі якого діє телефонна гаряча лінія з питань грудного вигодовування: МТС(095)013-36-13, Київстар (097)412-11-17 з 9:00 до 18:00.
У ході Всесвітнього тижня грудного вигодовування ВООЗ закликає всіх зробити свій внесок для підтримки матерів, які годують груддю.

ГОЛОВНА

На початок