Стан захворюваності населення на ентеровірусні інфекції, зокрема вірус Коксакі, посилення настороги громадян, які перебували на відпочинку на курортах Туреччини

ДУ «Київський міський лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України» у листі від 02 серпня 2017 року до Департаменту охорони здоров’я виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), повідомив про результати систематичного вірусологічного моніторингу ентеровірусних інфекцій та необхідність посилення настороги громадян, які перебували на відпочинку на курортах Туреччини або збираються їхати на відпочинок до цієї країни. Як повідомили фахівці, «за даними багатьох інтернет-видань, з’являються окремі факти щодо захворюваності на ентеровірусні інфекції, зокрема вірусу Коксакі серед громадян України, які перебували на відпочинку на курортах Туреччини».
Збудники ентеровірусних інфекцій належать до родини Picornaviridae роду Enterovirus і поділяються на поліовіруси (3 типи), Коксакі А (23 типи), Коксакі В (6 типів), ECHO (28 типів) та ентеровіруси типів 68-71, 73-78, 89-91.
У місті Києві на базі ДУ «Київський міський лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України» проводиться систематичний вірусологічний моніторинг ентеровірусних інфекцій, який включає обстеження інфекційних хворих з клінічними проявами, здорових дітей дошкільних закладів, дослідження проб водии різного виду користування, у тому числі стічної води. Так за шість місяців 2017 року досліджено клінічний матеріал від 94 хворих з симптомами ентеровірусної інфекції, 59 здорових осіб та 49 досліджень з об’єктів навколишнього середовища. За результатами досліджень поліовіруси, неполіомієлітні ентеровіруси та інші ентеровіруси не виділено.
ДУ «Лабораторний центр на повітряному транспорті Міністерства охорони здоров’я України» дав вказівку всім аеропортам країни, де функціонують санітарно-карантинні підрозділи, посилити нагляд за авіапасажирами, які прибувають з Туреччини.
Туристам, які відбувають до Туреччини, рекомендовано при будь-яких проявах захворювання звертатись по допомогу до лікарів.
Ентеровірусні інфекції - це група захворювань, які викликаються ентеровірусами та характеризуються різноманіттям клінічних проявів: лихоманкою і поліморфізмом клінічних симптомів, обумовлених ушкодженням центральної нервової системи, серцево-судинної системи, шлунково-кишкового тракту, м'язової системи, легенів, печінки, нирок і інших органів. Інкубаційний період від 2 до 10 днів. Основні симптоми – підвищення температури до 39–40 градусів, слабкість, головний біль, нудота, блювання, діарея, біль у м’язах (різкий, спастичний, нападоподібний, посилюється під час кашлю та при рухах), З’являються висипи у вигляді червоних пухирців, частіше  навколо рота, на долонях, іноді на стопах. В ротовій порожнині з’являються виразки (афти). Значна кількість випадків ентеровірусних інфекцій перебігає без симптомів.
Ентеровіруси стійкі у навколишньому середовищі та протягом тривалого часу залишаються у стічних водах, відкритих водоймах, басейнах, продуктах харчування, предметах побуту. Передаються повітряно-крапельним, контактно-побутовим, харчовим, водним шляхами та характеризуються літньо-осінньою сезонністю.
Специфічної профілактики (вакцинації) проти ентеровірусної інфекції зараз не існує. Головним заходом профілактики залишається дотримання правил особистої гігієни. Для попередження інфікування необхідно:

      Використано матеріали ДУ «Київський міський лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України»

      Головний лікар                                                                     О. Стойка

 

      Когут
468-06-47

 

 

ГОЛОВНА

На початок