У КМДА проведено круглий стіл,
присвячений Всесвітньому дню солідарності з ВІЛ –
позитивними людьми

asdf

aasdf

asdf

30 листопада 2015 року у Київській міській державній адміністрації відбувся круглий стіл «Києву - європейський рівень підтримки сімей з проблемами в контексті ВІЛ», присвячений Всесвітньому дню солідарності з ВІЛ –позитивними людьми.
Метою зустрічі є актуалізація проблеми профілактики ВІЛ та протидії розповсюдження ВІЛ інфекції у м. Києві, створення громадської платформи для покращення якості надання соціальних та медичних послуг для ВІЛ-позитивних мешканців Києва.
Захід організований Київським міським відділенням ВБО «Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ» за сприяння Київського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді (КМЦСССДМ). У круглому столі взяли участь начальник Служби у справах дітей та сім’ї Танцюра В., головний лікар КМКЛ №5 Юрченко О,  головний лікар Київського міського центру здоров’я Стойко О., Департаменту охорони здоров’я,  Департаменту соціальної політики, а також представники закладів соціального обслуговування «Київський міський лівобережний/правобережний центри для ВІЛ-інфікованих дітей та молоді», районних в місті Києві центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, представники спільноти ВІЛ-позитивних киян, керівники ВІЛ-сервісних НУО м. Києві (зокрема, ВО «Українська фундація громадського здоров’я»).
В ході спілкування головний лікар Київського міського центру профілактики та боротьби зі СНІДом КМКЛ №5 Юрченко О, ознайомив учасників круглого столу зі статистичними показниками щодо захворюваності на ВІЛ. Отож,  за офіційними даними у Києві проживає  11 484 ВІЛ-позитивні людини. Столиця посідає 5-те місце в країні за рівнем захворюваності. За десять місяців 2015 року було виявлено 1091 нових ВІЛ-позитивних.
Знайомлячи присутніх з досвідом підготовки спеціалістів соціальної роботи у сфері протидії ВІЛ-інфекції та спираючись на досвід міста-побратима Мюнхена,  головний спеціаліст КМЦСССДМ Крисов Л., який у ЦСССДМ координує  роботу з особами з ВІЛ, також зауважив: «Одним із пріоритетних напрямів діяльності мережі ЦСССДМ столиці є соціальна підтримка людей, які живуть з ВІЛ та їхніх сімей.  Протягом 2003 –  2015 років спеціалістами соціальної роботи за  міськими програмами, що реалізовувались  ЦСССДМ та провідними ВІЛ-сервісними організаціями, була надана адресна соціальна підтримка та допомога 6500  киянам, які живуть з ВІЛ та членам їх сімей. 
Центрами соціальних служб налагоджена системна взаємодія з Київським міським центром профілактики та боротьби зі СНІД, Київською міською клінічною наркологічною лікарнею «Соціотерапія», клініками, дружніми до молоді. Шляхом реалізації спільних заходів підтримується діяльність  44 ВІЛ -  сервісних організацій, серед яких робота  51  групи взаємодопомоги, з яких 5 – для ВІЛ-позитивних людей (276 учасників). Ця співпраця дозволила забезпечити у Києві  неперервність в процесі надання  безкоштовних соціальних послуг, залучити та об’єднати ресурси (фінансові, кадрові, методичні), необхідні  для розвитку соціальної інфраструктури.
Спільно з партнерськими організаціями КМЦСССДМ вже 5-ий рік поспіль проводить заходи з безкоштовного тестування на ВІЛ-інфекцію у місцях масового скупчення людей. У 2015 році протестовано 1850 осіб, 42 з них  ВІЛ-позитивні».
Директор «Київського міського правобережного центру для ВІЛ-інфікованих дітей та молоді» Пілявська Л. ознайомила з діяльністю комунальних установ, які у Києві надають послуги для сімей з проблемою ВІЛ/СНІД: « З травня 2008 року у мережі ЦСССДМ м. Києва працюють міські комунальні установи „Київський міський лівобережний центр для ВІЛ-інфікованих дітей та молоді” (вул. Новодарницька, 26) та „Київський міський правобережний центр для ВІЛ-інфікованих дітей та молоді” (вул. В.Порика, 13б), спеціалісти яких надають безкоштовні, кваліфіковані соціальні послуги  киянам з проблемами ВІЛ, відстоюють захист їх законних прав та інтересів, сприяють соціалізації та інтеграції в суспільстві. ВІЛ-позитивні київські діти на рівних умовах відвідують дитячі садочки та навчаються в школах, оздоровлюються за рахунок міського бюджету, стають учасниками міських культурологічних заходів. У  2015  році  отримувачами послуг стало 2233  киян, з них : 536 – діти, які проживають в сім’ях з проблемами ВІЛ-інфекції,  1103 – молодь, що перебуває на спеціальному медичному обліку».
Як зазначила директор КМЦСССДМ Колобова Я, окреслюючи ситуацію щодо соціальної підтримки сімей киян з проблемою в контексті ВІЛ: «В 2015 році за кошти міського бюджету було оздоровлено 40 ВІЛ-позитивних дітей з київських родин. Спеціалістами РЦСССДМ здійснюється соціальний супровід 2 прийомних сімей та 1 дитячого будинку сімейного типу, в яких виховуються ВІЛ-позитивні діти».

З метою вирішення нагальних проблем та покращення ефективності взаємодії в реалізації  пріоритетних завдань державної політики у сфері підтримки сімей, людей, які живуть з ВІЛ,   Київський міський центр соціальних служб для молоді під час зустрічі вніс наступні пропозиції:
-  вирішити питання про підготовку на рівні районів  міжвідомчих мультидисциплінарних команд соціально-медичної підтримки сімей з ВІЛ-позитивними дітьми, які опинились у складних життєвих обставинах
-    вдосконалити алгоритм залучення до здійснення заходів соціального інспектування та відвідування сімей СЖО (за потребою) медичних працівників за  місцем проживання та представників служби у справах дітей;
-     забезпечити розміщення на території медичних установ, центрів сімейної медицини інформації про установи та організації, спеціалісти яких надають соціальні послуги ВІЛ-позитивним людям та членам їх сімей, представникам груп ризику;
-      забезпечити розгляд на засіданнях районних координаційних рад питання про захист прав ВІЛ-позитивних дітей та членів їх сімей;
-    провести на районному рівні спільні міжвідомчі семінари з питань нормативно-правового забезпечення захисту прав ВІЛ-позитивних людей та формування толерантного ставлення до них.
Результатом круглого столу стане резолюція, пропозиції до якої очікуватимуть від всіх учасників круглого столу до 5 грудня. Є сподівання, що  зустріч сприятиме створенню потужної бази для покращення якості надання соціальних та медичних послуг для ВІЛ-позитивних мешканців Києва.

 

 

 

ГОЛОВНА

На початок