Всесвітній день боротьби зі СНІДом  – 1 грудня 2015 року
З 2011 по 2015 рік щорічна кампанія проходить під гаслом
«Досягнення нульової відмітки»

Соціальна акція «Не дай СНІДу шанс!»
з тестування на ВІЛ, вірусні гепатити В і С та сифіліс у мережі гіпермаркетів АШАН м. Києва
Київський Міський Центр СНІДу разом з Українським центром контролю за соціально-небезпечними хворобами Міністерства охорони здоров’я України та за фінансової підтримки Німецького товариства міжнародного співробітництва ( GIZ)  бере участь в масовій соціальний акції «Не дай СНІДу шанс!».
28 листопада 2015 року, в суботу фахівці  КМЦ СНІДу проведуть для загального населення безкоштовне добровільне консультування та тестування на ВІЛ, вірусні гепатити В і С та сифіліс у мережі гіпермаркетів АШАН м. Києва.
Заходи будуть відбуватись з 12 до 18 години за наступними адресами: 
АШАН ПЕТРІВКА – пр-т Московський,15а
АШАН-РАЙДУЖНИЙ – пр-т Генерала Ватутіна,2 (приміщення ТРЦ «Skaymall»)                
АШАН-КІЛЬЦЕВА – вул. Велика Окружна,4
АШАН-БІЛИЧІ – вул. Берковецька,6
АШАН-ЧЕРНІГІВСЬКИЙ – вул. Червоногвардійська,1б (ТРК  «Проспект»)
Всіх, хто отримає позитивний результат тестування на ВІЛ, вірусні гепатити В і С та сифіліс, буде перенаправлено до КМЦ СНІДу та  відповідних закладів охорони здоров’я.

***

27 листопада 2015 року у приміщенні УНІАН по вул. Хрещатик,4  Українським центром контролю за соціально-небезпечними хворобами Міністерства охорони здоров’я України та  Німецьким товариством міжнародного співробітництва ( GIZ)  буде проведена прес-конференція, на якій буде висвітлюватись запуск інформаційної компанії «Не дай СНІДу шанс!».
Фахівці КМЦ СНІДу з 11 до 13 годин будуть проводить консультування та тестування на ВІЛ-інфекцію для учасників прес-конференції.

***

У 2015 році Національний фонд протидії СНІДу Великобританії закликає у Всесвітній день боротьби зі СНІДом проявити солідарність зі 100 тисячами людей, які живуть з ВІЛ в їх країні та 34 мільйонами – в усьому світі, носячи універсальний символ обізнаності про ВІЛ – червону стрічку. Увагу людей до проблеми ВІЛ-інфікованості можна залучити завдяки  творчому підходу щодо розміщення стрічок на будівлях, одязі, взутті, навіть на тістечках.
Досягнення нульової відмітки стосовно виникнення нових випадків ВІЛ-інфікування, гальмується в світі, з точки зору ВООЗ, завдяки нездатності багатьох країн надавати належні послуги з профілактики та лікування СНІДу для ключових груп ризику – чоловіків, які практикують секс з чоловіками, осіб, які знаходяться в місцях позбавлення волі, осіб, які вживають ін’єкційні наркотики, працівників секс-бізнесу і осіб, які змінили свою сексуальну приналежність. Перелічені групи населення знаходяться в зоні найбільшого ризику ВІЛ-інфікування і найменшу вірогідність отримати доступ до служб профілактики, що ставить під загрозу глобальний прогрес у боротьбі з ВІЛ-інфекцією.
В «Консолідованих керівних принципах з профілактики, діагностики та лікування ВІЛ для ключових груп населення», виданих ВООЗ у 2014 році, вперше рекомендується чоловікам, які практикують секс з чоловіками, передбачати можливість прийому антиретровірусних препаратів в якості додаткового методу первинної профілактики поряд з використанням презервативів. За підрахунками такі заходи дозволять знизити захворюваність на 25-30% в глобальному масштабі.
Згідно результатів досліджень, імовірність ВІЛ-інфікування у жінок, працюючих в сфері надання секс-послуг, в 14 разів перевищує аналогічний показних інших жінок. Для чоловіків, практикуючих секс з чоловіками, ризик в 19 разів перевищує показник серед загального населення. Імовірність ВІЛ-інфікування у жінок, що змінили свою сексуальну приналежність, майже в 50 раз перевищує аналогічний показник серед інших дорослих людей. Особи, які вживають ін’єкційні наркотики, також мають в 50 разів більший ризик ВІЛ-інфікування, ніж в загальній популяції.
Секс-працівники та їх клієнти живуть поряд з іншими людьми, мають дружин, чоловіків, партнерів. Деякі з них вживають наркотики, більшість – мають дітей. Неналежне надання послуг особам з груп ризику ставить під загрозу заходи по зниженню захворюваності, здоров’я і благополуччя інших людей, їх сімей і широких верств населення.
В кінці 2013 року близько 13 мільйонів людей в світі отримували антиретровірусну терапію. Це дозволило знизити смертність, пов’язану з ВІЛ, на 20% з 2009 по 2012 роки. Але, незважаючи на зменшення числа померлих, прикладених зусиль в галузі профілактики досі вкрай недостатньо.
На міжнародній конференції зі СНІДу у 2014 році в Мельбурні ВООЗ звернулась до урядів з закликом активізувати зусилля і зміцнити програми по боротьбі з ВІЛ з тим, щоб досягнення в галузі профілактики і лікування були доступні для всіх ключових груп.
Прийнята в Україні сьома Загальнодержавна цільова соціальна програма протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу на 2014-2018 роки має на меті розширити охоплення профілактичними та лікувальними програмами, зміцнити та розвинути ті здобутки, яких Україні вдалося досягти в результаті впровадження попередніх цільових програм. Реалізація нової п’ятирічної програми дасть змогу охопити профілактичними заходами більше 160 тисяч споживачів ін’єкційних наркотиків, 80 тисяч ув’язнених, 30 тисяч дітей, які потрапили до складних життєвих обставин, 40 тисяч осіб, які залучені до секс-бізнесу та чоловіків, що мають секс з чоловіками; забезпечити доступ до життєво необхідного лікування 120 тисяч наших громадян, хворих на СНІД. В рамках програми щорічно тестуванням буде охоплено не менше 5% населення України.
Епідемічна ситуація в Києві залишається складною. За даними Київського міського центру профілактики та боротьби зі СНІДом, починаючи з 1987 року в м. Києві офіційно зареєстровано17 тисяч випадків ВІЛ-інфекції. Загальна кількість ВІЛ-інфікованих осіб, які перебувають під медичним наглядом в Київському міському центрі профілактики та боротьби зі СНІДом – 11531 особа, з них хворих на СНІД – 2288.
В Києві можна пройти тестування на ВІЛ, тобто визначити в крові наявність антитіл до ВІЛ, а також отримати консультацію з питань профілактики інфекції можна в кабінетах Довіри Київського міського центру профілактики та боротьби зі СНІДом за адресами: вулиця Відпочинку, 11 (тел. 409-20-80); вул. Бориспільська, 30а, бульвар Висоцького, 8 (тел. 361-02-93); вул. Голосіївська, 59а (тел. 257-41-80). У грудні місяці відкривається новий кабінет Довіри у Дніпровському районі за адресою вул. Луначарського, 5.

Головний лікар                                                          О. Стойка

Когут
468-06-47

ГОЛОВНА

На початок