Всеукраїнський день боротьби
із захворюванням на рак молочної залози – 20 жовтня 2010 року

Злоякісні пухлини (рак) залишаються однією з основних причин смертності в усьому світі. Щорічно більше ніж у 12 мільйонів людей в світі діагностують рак і 7,6 мільйона вмирають від цієї хвороби. За 2009 рік на території Києва зареєстровано 9167 випадків вперше виявлених злоякісних пухлин: 4127 випадків у чоловіків і 5040 випадків у жінок. Співвідношення хворих чоловіків та жінок 1:1,2. Рак молочної залози займає II місце як в структурі онкологічної захворюваності – 37,9 на 100 тис. жіночого населення, так і в структурі смертності – 18,1 на 100 тис. населення, при цьому 9% хворих у 2009 році не пережили одного року з моменту встановлення діагнозу.
У зв’язку з цим, з 20 жовтня 2010 р. Київський міський Центр здоров'я, Асоціація замовників та виробників соціальної реклами за підтримки онкологічної клініки «Лісод» і рекламного агентства «Яспис» планують проведення соціальної акції «Увага до себе – врятує ваше життя». В рамках кампанії буде проводитись санітарно-освітня робота, розміщуватись соціальна реклама, а також проходити безкоштовний прийом провідного лікаря-онколога клініки «Лісод» в Київському міському Центрі здоров’я по 20-х числах один раз на 2 місяці.
Прес-конференція з даного приводу відбудеться 19 жовтня 2010 року об 11.00 в прес-центрі ІА «Interfax Україна», вул. Рейтарська, 8/5-А (Метро «Золоті ворота»). В прес-конференції братимуть участь науковий співробітник Національного інституту раку, к.мед.наук Досенко І.В., головний онколог клініки «Лісод» Бернштейн Г.Б., зав. хірургічного відділення міської онколікарні Анікусько М.Ф., головний лікар міського Центру здоров’я к.мед.наук Стойка О.О., Голова Правління ГО «Асоціація замовників та виробників соціальної реклами» Бабій І.Л.
Враховуючи серйозність проблеми, ще раз нагадуємо жінкам про необхідність уважного ставлення до свого здоров’я і наводимо методику самообстеження молочних залоз. Проводять його один раз на місяць в перший тиждень після  менструації (в цей період молочні залози не збільшені та не напружені). При огляді перед дзеркалом звертають увагу на зміну звичної форми або розміру залоз, втягнення або випинання, почервоніння, припухлості, втягнення соска, наявність виділень з нього. Пальпують залозу лежачи на спині протилежною від залози рукою. Під лопатку зі сторони, що обстежується, підкладають валик, щоб грудна клітка була трохи піднята. Ніжними рухами, не захоплюючи великі ділянки залози, в різних напрямках прощупують залозу. Стискають між пальцями сосок, починаючи з країв ореоли, щоб переконатись у відсутності виділень. Самообстеження, за умови певних навичок, зручно проводити у ванній кімнаті під час проведення гігієнічних процедур.
Щоб виявити захворювання на ранній стадії і вчасно розпочати лікування, жінкам  необхідно раз на рік обстежувати груди у спеціалістів. По досягненню 40 років необхідно зробити першу (так звану базисну) мамографію, з 40 до 50 – повторювати її через кожні 2 – 3 роки, а після 50 років – через кожні 2 роки для контролю (якщо лікар не рекомендує частіше).
Мамографічне обстеженння в Києві здійснюють такі лікувальні заклади:

  1. Центральна районна поліклініка Дарницького р-ну,

                  вул. Вербицького, 5, тел.: 562-51-08;

  1. Центральна районна поліклініка Деснянського р-ну,

        вул. Закревського, 81/1, тел. 530-01-65;

  1. Український науково-дослідний Інститут онкології, вул. Ломоносова, 33/34, тел. 257-93-15;
  2. Київська міська онкологічна лікарня, вул. Верховинна, 69, тел. 450–82–31;
  3. Науково-діагностичний Центр АМН України «Здоров’я літніх людей», вул. Мануїльського, 32 (за наявності направлення), тел.483-11-49, для людей, старших за 55 років, обстеження безкоштовне.
  4. Київський міський консультативний діагностичний Центр, вул. Кондратюка, 6, тел. 432-17-00.

Разом ми зможемо протистояти раку молочної залози, зберігаючи життя жінкам.

 

Головний лікар                               О.О. Стойка

 

ГОЛОВНА

На початок