до Всесвітнього дня боротьби з туберкульозом
24 березня 2009 року

23 березня ц.р. о 12.00 у Київській міській державній адміністрації,
вул. Хрещатик, 36, кім. 512 відбудеться прес–конференція для журналістів.
У прес–конференції беруть участь перший заступник голови КМДА Кільчицька Ірена Реонольдівна, головний фтизіатр Головного управління охорони здоров’я та медичного забезпечення (ГУОЗ та МЗ), д.мед.н., професор Петренко Василь Іванович, головний дитячий фтизіатр ГУОЗ та МЗ Петровська Галина Вікторівна та головний лікар Київського міського центру здоров’я, к.мед.н. Стойка Отто Олександрович.

***

          За даними ВООЗ у 2008 році в усьому світі зареєстрована рекордна в історії кількість хворих на туберкульоз, які не піддаються медикаментозному лікуванню. Існує велика ймовірність того, що біля 50 млн. людей можуть бути інфіковані стійкими до препаратів мікобактеріями у найближчі роки. Експерти ВООЗ відзначають високі темпи поширення хіміорезистентного туберкульозу в країнах колишнього Радянського Союзу. При цьому на Україну і Азербайджан припадає 29% всіх нових випадків захворювання.
          В Україні і в м. Києві, починаючи з 2006 року, ситуацію із захворюванням вдалося стабілізувати. У м.Києві, відповідно до Загальнодержавної програми протидії захворюванню на туберкульоз, створена і впроваджена цілісна система виявлення, діагностики, лікування і соціальної підтримки хворих на туберкульоз. На сьогодні, в умовах погіршення фінансово-економічного становища в країні, а також одночасного поширення епідемії ВІЛ-інфекції/СНІДу знову створюються умови щодо ускладнення епідемічної ситуації.
  Туберкульоз – це інфекційна хвороба, яку викликає надзвичайно стійкий у зовнішньому середовищі збудник – мікобактерія туберкульозу. Найчастіше джерелом інфекції є хвора на туберкульоз людина, яка виділяє збудника з мокротинням, інфікування відбувається повітряно-крапельним або повітряно-пиловим шляхом. Інфікування мікобактерією туберкульозу не обов’язково призводить до захворювання, але є стани організму, які сприяють прогресуванню інфекції і розвитку захворювання.
Рівень обізнаності населення щодо проблеми туберкульозу не можна вважати задовільним. Населення в цілому і особливо, люди, які належать до так званих груп ризику захворювання на туберкульоз, повинні знати, що захворюванню сприяє наркоманія, алкоголізм, ВІЛ-інфекція, цукровий діабет, виразкова хвороба шлунку та 12-палої кишки, шкідливі професійні впливи (запиленість), тютюнокуріння, а також контакт з хворими на заразні форми туберкульозу. Отже найбільш дієвим способом профілактики туберкульозу є ведення здорового способу життя, заняття фізкультурою та спортом, дотримання санітарно-гігієнічних норм поведінки в побуті, приділення належної уваги стану свого здоров’я.
Задля своєчасного звернення по медичну допомогу і якнайшвидшої діагностики, від чого залежить успіх лікування, важливими також є знання населення про найбільш типові скарги, які можуть виникати при туберкульозі на початку захворювання. При наявності постійного кашлю, що триває понад 2-3 тижні, підвищення температури тіла понад 2 тижні, пітливості, безпричинного схуднення необхідно негайно звертатись до лікаря.
Тривожним є зниження рівня охоплення дитячого населення туберкулінодіагностикою і вакцинацією проти туберкульозу, що з 2006р. постійно зменшується, особливо на тлі зростання захворюваності на туберкульоз саме серед дітей. Натепер, згідно чинним наказам МОЗ України, туберкулінодіагностика і вакцинація проводяться тільки за поінформованою згодою батьків дитини і зростає кількість їх відмов. Тому особливо важливим є донесення до батьків інформації про ситуацію з туберкульозом. Вони мають усвідомлювати необхідність проведення туберкулінодіагностики (проба Манту є дієвим методом профілактичного огляду дітей і підлітків на туберкульоз), а також проведення вакцинації/ревакцинації вакциною БЦЖ, внаслідок якої імунна система організму формує протитуберкульозний захист, що сприяє зменшенню захворюваності.
Заходи діагностики та лікування туберкульозу в нашій країні є безкоштовними для пацієнта, захворювання можна вилікувати в разі своєчасної діагностики та дотримання всіх правил лікування. 

 

Головний лікар                                                        О.Стойка

 

 

До Всесвітнього дня боротьби з туберкульозом
24 березня 2009 року

Місце проведення: Київська міська державна адміністрація, вул. Хрещатик, 36, кім. 512.
Початок: 23 березня 2009 року о 12.00.

ПРОГРАМА:
Відкриття, вступне слово: перший заступник голови КМДА Кільчицька Ірена Реонольдівна.
Виступаючі:

1. Перший заступник голови КМДА Кільчицька Ірена Реонольдівна

Тема: «Соціально–економічні проблеми туберкульозу у столиці»

2. Головний фтизіатр Головного управління охорони здоров’я та медичного забезпечення, д.мед.н., професор Петренко Василь Іванович

Тема: «Сучасні медико–біологічні проблеми туберкульозу, стан і шляхи їх вирішення в м. Києві»

3. Головний дитячий фтизіатр Головного управління охорони здоров’я та медичного забезпечення Петровська Галина Вікторівна.

Тема: «Стан надання протитуберкульозної допомоги дітям у м. Києві»

4. Головний лікар Київського міського центру здоров’я, к.мед.н. Стойка Отто Олександрович
Тема: «Формування здорового способу життя як важливий аспект профілактики туберкульозу».

ГОЛОВНА

На початок

Тут Ви можете залишити Ваші коментарі