МОЗ України, ЮНІСЕФ та рекламні агенції об'єднались
заради захисту дітей від інфекцій

 

5 липня 2010 року в Києві відбулася презентація соціальної рекламної кампанії про захист дітей від інфекційних захворювань. Міністерство охорони здоров'я України, дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) і низка рекламних агенцій та асоціацій виступили на підтримку вакцинації в Україні.
Коментуючи ситуацію, яка склалася в країні довкола вакцинації населення, перший заступник Міністра охорони здоров'я України Василь Лазоришинець відзначив: "Враховуючи небажання одиниць на проведення щеплень ми порушуємо право мільйонів громадян України на збереження та укріплення здоров'я, створюємо підґрунтя для виникнення серйозних наслідків інфекцій - чоловіче і жіноче безпліддя, ранній дитячий цукровий діабет як наслідок перенесеного епідемічного паротиту та краснухи відповідно, онкологічні захворювання печінки - наслідок перенесеного гепатиту В, С та ін.".
За словами Лазоришинця, відмова батьків від вакцинації дітей може викликати відновлення росту захворюваності і смертності від інфекційних захворювань. "Не слід забувати, що самі батьки в дитинстві завдяки імунізації отримали специфічний імунітет від багатьох хвороб, а зараз невиправдано піддають своїх дітей ризику. В ХXІ столітті правом кожної дитини є життя без керованих інфекцій. За допомогою вакцин можливо попередити страждання людей, інвалідність, смерть в середньому 2 млн людей в світі щорічно", - підкреслив медик.
Як зазначила Представник ЮНІСЕФ в Україні Юкіе Мокуо: "Сьогодні нам вдалося об'єднати державні установи, міжнародні організації, рекламний сектор заради того, щоб відновити довіру до вакцинації в Україні. Я хочу звернутися як мама до всіх українських батьків, які вагаються щодо щеплень: вакцинація - це найефективніших захист від інфекцій, не дайте шанс хворобам зашкодити життю та розвитку вашої дитини".
Довідково: Кожен українець в середньому живе на 9 років менше через інфекційні хвороби. Понад 7 тисяч дітей померли в Україні у 2008 році. Серед них є діти, які померли від менінгококової інфекції, рота вірусної інфекції, туберкульозу, дифтерії, кашлюку, сказу, вірусного гепатиту. Ці смерті можна було попередити за допомогою щеплення.
Вакцинація - найефективніша світова практика, що рятує людські життя. Завдяки успіхам вакцинації в світі ліквідовано натуральну віспу. На території Північного та Південного континентів Америки еліміновані кір та краснуха. У 2000 році у 135 країнах світу завдяки вакцинації жінок дітородного віку вдалося ліквідувати правець новонароджених. А щорічний показник смертності від цього захворювання у світі знизився на 75%.

Прес-служба МОЗ України
ГОЛОВНА

На початок

Тут Ви можете залишити Ваші коментарі