Міжнародний день людей похилого віку 1 жовтня  2010 року.

1 жовтня в усьому світі за ініціативою Організації Об’єднаних Націй відзначається Міжнародний день людей похилого віку. За загальноприйнятою класифікацією літньою особою вважається той, хто досягнув 65 років, таких у світі — 629 мільйонів. Це люди, найбільше багатство яких – досвід, знання, мудрість. Вони є останніми носіями класичної культури  ХІХ-ХХ століть, того часу, в якому найбільше за все цінувалась честь, вихованість, толерантність – ті духовні якості, завдяки яким вони гідно пройшли через всі жахи тоталітаризму, голодоморів, репресій та війн. Мета цього Дня – загострити увагу суспільства на проблемах похилих людей, підвищити ступінь поінформованості про проблему демографічного старіння суспільства, забезпечити літнім людям незалежність, участь в громадському, економічному, культурному та духовному житті громади.
Похилий вік тягне за собою розставання з деякими соціальними ролями. Перш за все – це вихід на пенсію. За традицією вважалось, що пенсіонер втрачає статус хазяїна власної долі, життя на пенсії практично безцільне. У нас майже не існує успішної соціалізації людей похилого віку. Крім того, дослідження показують, що на пенсії людина найбільше страждає від нестачі грошей. В тому ж випадку, коли люди здорові і мають достатній дохід.
З виходом на пенсію людина нерідко починає відчувати невідворотність старіння і у неї виникає бажання продовжити своє життя, використати доступні можливості для свого інформаційного збагачення, відновлення і збереження здоров’я. Фахівці Київського міського Центру здоров’я (КМЦЗ) підготували інформацію, яка багатьом стане у пригоді, вона дозволить за допомогою лікарів-санологів відсунути старість на 10 – 20 років, побороти кризу літнього віку, сформувати активну життєву позицію, отримати задоволення від життя та побачити перспективу творчого підйому.
Пропонуємо інформацію про оздоровчі заходи з відновлення та зміцнення здоров’я в м. Києві:
1. На базі КМЦЗ вже багато років успішно працює університет медичних та гігієнічних знань для ветеранів війни та праці «За активне довголіття», в якому можна отримати необхідні знання, поспілкуватись з однодумцями. Керівник університету – лікар КМЦЗ Матвієць Людмила Григорівна. Необхідну інформацію можна отримати за тел. 483-96-00.
КМЦЗ та Асоціація сімейних лікарів Києва повідомляють про проведення вітальної акції для людей похилого віку в Амбулаторії сімейної медицини Шевченківського району (вул. Трьохсвятительська, 7) 1 жовтня 2010 року о 13.00, тел. 278-46-10.
2. У місті створені та активно працюють групи здоров’я, які спеціалізуються на оздоровчій ходьбі. Навчаються та оздоровлюються в них переважно люди літнього та похилого віку. Окрім занять, вони спілкуються, разом відзначають свята, беруть активну участь в суспільному житті. Керує та тренує ці групи заслужений тренер України Шимко Олександр Мойсейович, довідки за тел. 0979058808.
3. Для тих, хто бажає позбавитись залежності від сигарети, на базі КМЦЗ (вул. Дегтярівська, 25) безкоштовно працює антитютюновий клуб, засідання якого проходять в третій четвер кожного місяця о 18.00. Довідки та обов’язковий попередній запис за тел. 483-96-00.
4. Фахівці КМЦЗ також нададуть кваліфіковані відповіді на ваші запитання стосовно загартування, моржування, надлишкової ваги, оздоровчої ходьби та інші, пов’язані з формуванням та підтримкою здорового способу життя.
5. Вже 19–й рік поспіль в Гідропарку працює громадська організація «Валеоцентр», девіз якої – «Ми не лікуємо, а вчимо, як берегти здоров’я». Відвідувачі займаються оздоровчою гімнастикою, бігом, ходьбою, практикують загартування водою, слухають лекції. Заняття відбуваються у групах тричі на тиждень – у вівторок, четвер та суботу (лекція починається о 9.00). Приміщення «Валеоцентру» розташовано на березі Дніпра навпроти Києво-Печерської Лаври. Всі бажаючі можуть приєднатися до чудового колективу, який очолює лікар Раїса Яківна Зіалковська. Телефон для довідок 430-76-45.

Колектив Київського міського Центру здоров’я поздоровляє всіх людей похилого віку зі святом та бажає здоров’я, щастя та довголіття!

 

 

             Головний лікар                                                         О. Стойка

 

 

ГОЛОВНА

На початок