Міжнародний День боротьби із зловживанням наркотиками
та їх незаконним розповсюдженням - 26 червня 2011 року

Тяжкі наслідки вживання психоактивних речовин, які призвели до загибелі багатьох відомих в світі людей, на жаль не зупиняють молодь від експериментів з наркотиками та вживання алкоголю.
За оцінками експертів Всесвітньої організації охорони здоров’я, від шкідливого вживання алкоголю щороку помирають 2,5 мільйони людей, значну частку з яких становить молодь. Вживання алкоголю є третім провідним фактором ризику поганого стану здоров'я у всьому світі. Найрізноманітніші проблеми на ґрунті вживання алкоголю можуть мати найважчі наслідки як для окремих осіб та їх сімей, так і серйозно впливати на життя суспільства.
Шістдесят третьою сесією Всесвітньої Асамблеї охорони здоров'я в травні 2010 року схвалена Глобальна стратегія скорочення шкідливого вживання алкоголю. Рішенням Київської міської ради від 09.07.09 № 769/1825 була затверджена Міська комплексна програма протидії зловживання алкоголем та розповсюдженню наркотиків в місті Києві на 2009-2013 роки, яка передбачає всі основні напрямки, визначені у Концепції реалізації державної політики у сфері протидії поширенню наркоманії, боротьбі з незаконним обігом наркотичних засобів, психотропних речовин та прекурсорів.
Станом на 01.01.2011 року в м. Києві кількість офіційно зареєстрованих хворих на розлади психіки та поведінки внаслідок вживання психоактивних речовин становить 28778 осіб. Загальна кількість реєстрованих осіб з алкогольними проблемами в м. Києві становить 19417 осіб (69,7 на 10 тис. населення).
Більше 80% осіб з алкогольною залежністю – люди працездатного віку від 25 до 55 років, співвідношення чоловіків до жінок протягом багатьох років утримується орієнтовно на рівні 1:6 (1 жінка з алкогольними проблемами на 6 чоловіків).
В останні роки в місті відновилася тенденція до зростання кількості випадків «п’яних» ДТП (та смертей), травм у стані алкогольного сп’яніння. Високою залишається кількість злочинів та асоціальних вчинків, скоєних у зв’язку з алкогольною інтоксикацією.
Таким чином, алкогольна ситуація в місті залишається складною, з вираженими негативними тенденціями розвитку, що призводить до додаткових великих економічних втрат міської громади в зв'язку з необхідністю подолання проблем, пов’язаних зі вживанням алкоголю.
Більше 80% споживачів наркотичних речовин у м. Києві – це особи здебільшого від 18 до 28 років. Переважну більшість складають чоловіки, у співвідношенні до жінок це становить 5:1.
На сьогодні на наркотичному ринку в м. Києві розповсюджені різні види наркотичних (і прирівняних до них) речовин. Найбільш проблемним, з суспільної точки зору, є вживання опіоїдів і стимуляторів. Саме з ін’єкційним вживанням опіоїдів (екстракт маку і героїну) пов’язана епідемія ВІЛ/СНІДу в Україні. Останні 2-3 роки кількість стимуляторів (амфетамінів) на ринку поступово зростає і вони, як і в європейських країнах, починають витісняти опіоїди.
У Київській міській наркологічній клінічній лікарні «Соціотерапія» в цілодобовому режимі за адресами вул. Довженка, 2, тел. 456-11-28 та вул. Новодарницька, 26 (цілодобово) працюють дві інформаційно-консультативні соціально-наркологічні приймальні, створені наркологічною службою спільно з Київським міським центром соціальних служб для молоді. Інформаційні послуги надаються як по телефону, так і безпосередньо за зверненнями. Особи, які звертаються до приймальні, в залежності від стану, направляються до наркологічних відділень КМНКЛ «Соціотерапія», інших неурядових організацій та реабілітаційних центрів міста, клубів Анонімних Алкоголіків та Анонімних Наркоманів. Консультації проводять соціальні працівники та лікарі-наркологи. Обстеження та тестування проводиться по шкалі критеріїв важкості стану, в результаті якого клієнтові, в т.ч. і дітям, пропонуються варіанти лікування та реабілітації.
У разі виникнення проблем пов’язаних зі вживанням алкоголю чи наркотичних речовин, запрошуємо звернутись за консультацією до однієї з соціально-наркологічних приймалень. Телефон цілодобової довідкової диспетчерської служби КМНКЛ «Соціотерапія» 524-44-93.
Прес-реліз підготовлений фахівцями Київської міської наркологічної лікарні «Соціотерапія».

 

Головний лікар                                                          О. Стойка

 

ГОЛОВНА

На початок