ПРОФІЛАКТИКУ ГРИПУ РОЗПОЧАТО

Зі зниженням температури навколишнього середовища відмічається сезонний ріст захворюваності на грип та інші гострі респіраторні вірусні інфекції. На даний час рівень захворюваності низький, відповідає сезонному.

За інформацією фахівців, захворюванню на грип сприяють різкі перепади температури повітря, переохолодження організму, скупченість людей в приміщеннях, не провітрювання кімнат, знаходження хворих серед здорових. Грип дуже розповсюджене захворювання серед людей у всьому світі. Кожна людина багато разів за своє життя інфікується і хворіє на грип. У світі щорічно відмічаються епідемії грипу, а минулого року була оголошена пандемія. Хворіють люди всіх вікових груп, будь-якої раси і статі. Найбільш надійним засобом профілактики хвороби залишається вакцинація проти грипу.
Оскільки щеплення проти грипу є рекомендованими, а не обов’язковими, вакцина проти грипу Міністерством охорони здоров’я України централізовано не закуповується. Щеплення проводяться за бажанням населення за власні кошти в приватних кабінетах щеплень. Дозвіл на функціонування кабінетів щеплень дає міська санепідслужба.

Станом на 21.09.2010, за інформацією міської СЕС, дозвіл на проведення щеплення проти грипу в передепідемічний сезон 2010-2011 років отримали:
1. Клініка Сімейної медицини «Наш доктор», кабінет у Оболонському районі, вул. Л.Гавро, 18, тел.418-62-57 та кабінет у Дарницькому районі, вул. Срібнокільська, 1.
2. ПАТ «Медичний центр «Добробут», методом виїзду бригад, вул. Пимоненко, 10 (Шевченківський район), тел. 495-28-88.
3. ПП «ПАО» Клініка «Здорова сім’я», кабінет та методом виїзду бригад, Печерський район, вул. Лютеранська,16, тел.234-92-11.
4. ТзОВ «Клініка Вітацел», кабінет у Дніпровському районі, вул. Микольсько-Слобідська, 26, тел.516-72-44.

Безоплатно (за кошти міського бюджету) щеплення проти грипу зможуть пройти незахищені верстви населення (діти та персонал дитячих будинків та притулків для неповнолітніх, шкіл-інтернатів для сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, літні люди, що проживають в будинках для осіб похилого віку, інтернатах та відповідний персонал).
«Київською міською державною адміністрацією щорічно затверджується розпорядження стосовно організації профілактичних заходів щодо захисту населення Києва від захворювань на грип та інші гострих респіраторні захворювання, в якому надаються доручення керівникам відповідних служб, підприємств, установ і організацій (незалежно від форми власності) здійснювати роботу з профілактики грипу та інших гострих респіраторних захворювань у відповідних органах та установах, забезпечити проведення комплексу робіт для підтримання необхідного температурного режиму в дитячих, освітніх, лікувально-профілактичних установах, житлових приміщеннях, на транспорті тощо», – повідомив в.о. начальника Головного управління охорони здоров’я Володимир Загородній. Підготовку проекту зазначеного розпорядження доручено Київській міській санітарно-епідеміологічній станції.
У свою чергу Головним управлінням охорони здоров’я видано наказ від 15.09.2010 №429 «Про організацію роботи лікувально-профілактичних закладів м. Києва в період підготовки до епідемічного підйому захворюваності на грип та інші ГРЗ в сезон 2010/2011 років», яким передбачено:
- організацію та проведення додаткового навчання медичних працівників з питань діагностики, лікування та профілактики грипу та інших гострих респіраторних захворювань;
- проведення щотижневого моніторингу захворюваності населення міста на грип та інші ГРВІ;
- при необхідності перепрофілювання соматичних відділень під інфекційні для госпіталізації хворих з ускладненими формами грипу та залучення додаткових спеціалістів для своєчасного обслуговування хворих на грип;
- створення резерву медикаментів, необхідних для лікування хворих на грип, пташиний грип, грип А (H1N1) Каліфорнія 04/2009 та інші ГРЗ, резерву дезінфекційних препаратів, засобів індивідуального захисту медперсоналу;
- створення штабу при ГУОЗ для оперативного вирішення питань на період підвищеної захворюваності та епідемії грипу.

 

ГОЛОВНА

На початок