Початок епідемічного сезону 2016-2017 років
розповсюдження грипу та гострих
респіраторних вірусних інфекцій
серед населення Києва

У структурі загальної інфекційної захворюваності в нашій країні 94% припадає на грип та гострі респіраторні вірусні інфекції (далі – ГРВІ). У сезоні 2015-2016 років серед населення України зареєстровано 5,8 млн. випадків захворювання на грип та ГРВІ. Показник захворюваності був на 12,1 % вищим, ніж у попередньому епідемічному сезоні. Проведений аналіз стану імунітету населення показав гостру необхідність проведення специфічної профілактики з метою уникнення ускладнень від хвороби та можливих летальних випадків. Держсанепідслужба України закликає розпочати профілактику грипу вже у вересні-жовтні поточного року. Ефективність вакцинації проти грипу залежить від своєчасності її проведення. Особлива увага приділяється імунізації осіб із груп медичного, епідемічного та професійного ризику. В Україні цей контингент включає медичних працівників, військовослужбовців, працівників правоохоронних органів, трудові колективи підприємств, установ, організацій, осіб із хронічними захворюваннями дихальної та серцево-судинної систем, нирок, обміну речовин, осіб старших за 60 років та ін. Згідно рекомендації ВООЗ належний рівень охоплення щепленнями проти грипу має становити не менше 75% серед груп медичного та професійного ризику.
В наступному епідемічному сезоні 2016-2017 років ВООЗ рекомендував включити до складу грипозних вакцин для Північної півкулі такі штами:
– A/California/7/2009 (H1N1)pdm09 - подібний вірус;
– A/Hong Kong/4801/2014(H3N2) - подібний вірус;
-  B/Brisbane/60/2008 - подібний вірус.
Для чотирьохвалентної вакцини рекомендовано додати компонент В/Phuket/3073/2013 - подібний вірус. Ймовірно ці штами циркулюватимуть і на території України. У зв’язку з високою мінливістю вірусів та погіршенням соціально-економічної ситуації у новому епідемічному сезоні очікується збільшення кількості захворілих до 8 млн. осіб.

Для грипу характерні раптовий підйом температури тіла, кашель (звичайно сухий), головний біль, біль у горлі, м’язах та суглобах, сильне нездужання, нежить. Більшість людей одужують протягом тижня без медичної допомоги. Період між інфікуванням та хворобою, відомий як інкубаційний період, складає від кількох годин до тижня. Неспецифічні засоби профілактики хвороби, спрямовані на зміцнення захисних сил організму, можуть бути рекомендовані для тривалого використання у передепідемічний період, хоча абсолютної гарантії захисту забезпечити не можуть. До них відносяться всі оздоровчі заходи: фізична культура, загартування, обмеження впливу шкідливих звичок, раціональне харчування з достатнім вмістом в їжі вітамінів.
Під час підйому захворюваності на грип слід уникати місць скупчення людей, масових заходів. При наявності хворого вдома слід забезпечити максимальну його ізоляцію, часто провітрювати кімнату, ретельно мити руки та посуд. Не слід забувати, що при контакті з хворими людьми необхідно користуватися у приміщеннях марлевими пов’язками, які необхідно міняти кожні 4 години. Особливо це стосується людей з групи ризику.
На підприємствах та в організаціях слід забезпечити комфортний температурний режим. Для працюючих на свіжому повітрі необхідно взимку організувати пункти обігріву, прийому гарячої їжі та напоїв.
Додатково буде повідомлено про перелік закладів охорони здоров’я для проведення щеплень проти грипу мешканцям міста Києва.

Головний лікар                                                                         О. Стойка

 

 

Когут, 468-06-47

 

ГОЛОВНА

На початок