Всесвітній день боротьби з артеріальною гіпертензією -14 травня 2011 р

Інформаційно-оздоровча акція, присвячена Всесвітньому дню
боротьби з артеріальною гіпертензією, проводитиметься 14 травня
з 14.00 до 17.00  перед будинком Київської міської державної адміністрації на Хрещатику, 36. Організують акцію Громадська рада МОЗ України, Всеукраїнське лікарське товариство, Головне управління охорони здоров’я, Київський міський Центр здоров’я. Запрошуємо киян та гостей міста отримати консультації лікарів профілактичної медицини та кардіологів,  виміряти артеріальний тиск за допомогою сучасних автоматичних приладів. Буде організована також безкоштовна технічна допомога в користуванні власними приладами вимірювання артеріального тиск, не забудьте взяти їх з собою на акцію

Причиною інфарктів, інсультів є, головним чином, закупорка артерій, яка заважає кровопостачанню життєво важливих органів – серця та головного мозку. Жирові відкладення на внутрішніх стінках судин звужують їх отвори та роблять менш гнучкими. Це явище, яке називають атеросклерозом, підвищує вірогідність закупорки судин згустками крові. Жирові відкладення з’являються в результаті куріння, зловживання алкоголем, недостатньої фізичної активності, хронічних стресів, неправильного харчування, ожиріння. Рання стадія процесу відмічена вже у 10-річних дітей. Значна частина серцево-судинних захворювань виникає в ранньому віці. Діти потребують допомоги дорослих у формуванні здорових звичок, безпечної для здоров’я поведінки, в тому числі збалансованого харчування, навичок фізичної активності. Своєчасне звернення до лікаря при ранніх проявах захворювань може попередити багато судинних катастроф.
Важливим фактором ризику є підвищений артеріальний тиск. Судина серця, особливо ушкоджена, під впливом високого тиску крові може розірватись, порушивши кровопостачання  серцевого м’язу. Крім того, згустки крові можуть потрапити до головного мозку, перекрити вузькі артерії, припинивши живлення нервової тканини. Це найбільш поширені причини смертності та інвалідизації населення.
Інформаційно-оздоровчі акції слугують меті ознайомлення населення з факторами ризику та акцентування уваги людей на збереженні власного здоров'я. На жаль, артеріальна гіпертензія часто протікає безсимптомно. Підтвердженням цього є результати попередніх міських акцій: з 20 тис. обстежених людей 40% мали підвищений тиск, чверть з них - не знали про це. Лише половина хворих приймають антигіпертензивні препарати. Ефективність лікування ще менша: 18%. Як будь-яке хронічне захворювання, гіпертонія піддається корекції лише за умови постійної і грамотної терапії, а також потребує від хворого свідомої зміни способу життя. Саме поєднання цих двох складових дозволяє підтримувати оптимальний тиск і зберігати працездатність на довгі роки.

 

Головний лікар                                                         О.Стойка

 

Когут,
483-96-30

ГОЛОВНА

На початок