Всесвітній день боротьби з туберкульозом – 24 березня 2011 року

Фонд Ріната Ахметова «Розвиток України» 23 березня встановлює пересувний цифровий флюорограф при вході на Південний вокзал міста. Кияни та гості міста можуть протягом двох тижнів скористатись діагностичною послугою. Телефон гарячої лінії 0800 500 99 80

Туберкульоз – інфекційна хвороба, яка передається повітряно-крапельним шляхом. Хворі на туберкульоз легень можуть при кашлі інфікувати інших людей. При ранньому виявленні і проходженні повного курсу лікування хворі припиняють виділяти збудників в повітря, стають незаразними і в результаті повністю виліковуються. Саме тому ВООЗ приділяє увагу впровадженню тесту для швидкого виявлення хвороби і ставить за мету вдвічі скоротити смертність до 2015 року. Головними проблемами у світовому масштабі є стійкий (резистентний) до лікарських препаратів туберкульоз, а також туберкульоз, поєднаний з ВІЛ-інфекцією. В деяких країнах у кожного четвертого хворого розвивається форма туберкульозу, яка не піддається лікуванню стандартними лікарськими препаратами, зараз найбільший рівень такої форми хвороби зареєстрований ВООЗ в одному з північно-західних регіонів Росії – 28%. Половина всіх резистентних до лікування випадків, а їх майже півмільйона, припадають на Китай та Індію. Наприкінці минулого року ВООЗ повідомила про схвалення її експертами нового експрес-тесту на туберкульоз, який може корінним чином змінити ситуацію з епідемією хвороби в світі. За допомогою нового тесту діагноз туберкульозу можливо буде поставити протягом 100 хвилин, тоді як зараз на отримання результатів витрачається до трьох місяців.
В Києві у 2010 році на туберкульоз захворіло 950 киян, на початок 2011 року на диспансерному обліку перебувало 17107 пацієнтів з туберкульозом, показник поширеності хвороби в порівнянні з 2009 роком зменшився на 2,6% і склав у 2010 році 82,9 на 100 тис. населення, на 5,6% знизилась смертність. Первинна захворюваність протягом 5 років знизилась в півтора рази. Удосконалюється робота по виявленню хворих методом мікроскопії мазка мокроти та променевої діагностики пацієнтів з проявами хвороби. Флюорографічним обстеженням за рік охоплено більше половини населення міста. Серед вперше виявлених у 2010 році хворих туберкульозна інфекція супроводжувалась ВІЛ-інфекцією в 14,6% випадків. За минулий рік захворіло 39 дітей, показник захворюваності серед дітей у віці від 0 до 14 років збільшився у порівнянні з 2009 роком в півтора рази. Вакцинація новонароджених вакциною БЦЖ у 2010 році проведена в пологових будинках на 81,4%. Туберкулінодіагностика проведена 57,8% дітей.
Симптомами активного туберкульозу легень є кашель, іноді з мокротою або кров’ю, біль в грудях, слабкість, підвищена температура тіла, втрата ваги тіла, нічний піт.  Без відповідного лікування хворий може заразити 10-15 чол. на рік.

Головний лікар                                                         О.Стойка

Когут, 483-96-30

 

ГОЛОВНА

На початок