Всесвітній день поширення інформації
про проблему аутизму
2 квітня

2 квітня у світі відзначається Всесвітнійдень поширення інформації про проблему аутизму, встановлений Генеральною Асамблеєю ООН у 2007 році за ініціативи Держави Катар. У резолюції Генеральної Асамблеї ООН підкреслюється важливість залучення уваги суспільства до проблеми аутизму у дітей, ранньої діагностики такого захворювання і запобігання його появам.
Розлади зі спектру аутизму (далі - РСА) - один із найпоширеніших видів розладів психічного розвитку у дітей, який характеризується порушеннями у сферах соціального розвитку дитини, розвитку мови, здатності спілкуватися та стереотипною, обмеженою поведінкою.
Поширеність РСА в світі швидко зростає і за оцінками ВООЗ наближується до 1% дитячого населення.
За оцінками Всесвітньої асоціації дитячої та підліткової психіатрії до 2020 року аутизм стане провідною причиною дитячої психіатричної інвалідності в Європейському регіоні.
В Україні суттєвий ріст захворюваності на розлади спектру аутизму спостерігається протягом останніх років. 
Рання діагностика та терапія розладів психіки є складною проблемою. Але саме рання діагностика та рання медична допомога визначають прогноз перебігу психічного захворювання та його соціальні наслідки.
На сьогодні вкрай необхідна підтримка на державному рівні даної категорії дітей та їх родин у відповідності до сучасного рівня розвитку науки.
У Департаменті охорони здоров’я здійснюється постійна робота щодо спеціалізованого медичного забезпечення дітей з РСА відповідно до Уніфікованих клінічних протоколів первинної, вторинної (спеціалізованої), третинної (високоспеціалізованої) медичної допомоги та медичної реабілітації «Розлади аутистичного спектра (розлади загального розвитку)», затверджених Міністерством охорони здоров'я України      
Фахівцями визначено низку проблемних питань, які гальмують  подальший розвиток соціально-реабілітаційних послуг дітям з РСА.
Розв’язання проблемних питань, перш за все на державному рівні,  значно покращить стан медико-соціальної підтримки даної категорії громадян та їх родин.

 

 

ГОЛОВНА

На початок