09 вересня 2017 року в парку імені Тараса Шевченка відбулися заходи з нагоди Всесвітнього дня надання першої медичної допомоги


З 2000 року Всесвітній день надання першої медичної допомоги проводиться щорічно в другу суботу вересня. Ініціатором його проведення виступили національні організації – члени Міжнародного руху Червоного хреста та Червоного полумісяця.
9 вересня з 12 до 15  години в парку імені Тараса Шевченка за підтримки Київської міської державної адміністрації, Департаменту охорони здоров’я за участю Центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф міста Києва, Спілки Самаритян України Київського об’єднання Київської міської організації Червоного хреста України , Всесвітньої організації «Асоціація превентивної та антиейджингової медицини» будуть проведені заходи з нагоди Всесвітнього дня першої медичної допомоги та пропаганди здорового способу життя.
Не будьте байдужими і прийміть участь у відзначенні Всесвітнього дня першої медичної допомоги у своєму місті. Це буде для вас корисним. Адже кожен з нас може бути першим на місці події. І від наших дій залежатиме чиєсь життя! Своєчасне проведення необхідних найпростіших заходів сприятиме зменшенню страждань, попередить розвиток ускладнень і врятує його життя.
Надзвичайні ситуації виникають як правило несподівано, в умовах дефіциту часу і відсутності людей з спеціальною медичною освітою.
Цього року основний акцент - перша допомога та безпека на дорогах. Проблема травмування та загибелі населення унаслідок дорожньо-транспортних пригод є однією з глобальних загроз для людства, та першою з причин травмування та загибелі молодих людей віком до 30 років.
За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я 10 відсотків смертей і 15 відсотків всіх випадків інвалідності відбувається від травм, отриманих від ДТП. 70 відсотків із числа загиблих, помирають до прибуття медичних працівників, тобто без допомоги. 40 відсотків постраждалих гинуть від зовнішньої кровотечі. Тому надання першої та домедичної допомоги при  ДТП і не тільки при ДТП – є найважливішим для порятунку життя.
Кожну годину гине від ДТП одна людина – не стань наступним!
Цікавими та пізнавальними стануть майстер-класи з надання домедичної допомоги при втраті свідомості, артеріальній кровотечі, ДТП за участю мотоцикліста, з серцево-легеневої реанімації дорослих та дітей.
Родзинкою заходу буде Флешмоб з проведення серцево-легеневої реанімацій на спеціальних манекенах, у якому зможуть узяти участь усі бажаючі.
Під час заходу всі охочі матимуть можливість за допомогою висококваліфікованих медичних працівників: виміряти артеріальний тиск; перевірити рівень кисню в крові; пройти електрокардіографічну діагностику.
Для учасників флешмобу приготовані цінні подарунки та будуть роздаватись тематичні інформаційні листівки

Кожен з нас може бути першим на місці події.

 

ГОЛОВНА

На початок